Výkonnostní úroveň sportovních střelců s hlavičkou Kovona Karviná byla od poloviny 70. let vždy na výši. Dvakrát se stali mistry České střelecké ligy (ČSL) družstev Československa (tehdejší nejvyšší střelecké soutěže) a šestkrát skončili na 2. místě. Po změnách v systému střeleckých soutěží, ke kterým došlo v roce 1990, se zúčastnili vyššího stupně soutěže - ČSL družstev - až v roce 1996. A opět zde získali mistrovský titul a pěkné 2. místo. Od té doby se opět téměř pravidelně zúčastňují nejen ČSL družstev, ale také mistrovství České republiky jednotlivců, kde se umísťují na předních místech.

Některé výsledky našich střelců ve finále ČSL družstev:

2001 - 3. místo VzPi ženy, 2002 - 3. místo LP muži, 3. místo SP muži, 2003 - 2. místo SP muži, 3. místo StP muži, 2004 - 1. místo SP muži, 3. místo LP muži

Úspěchy jednotlivců

Nejen družstva Kovony Karviná jsou známa svými výkony ve světě sportovní střelby. Úspěchy zaznamenávají také jednotlivci, ať už vzpomeneme mistra sportu Miloše Slaninu, P. Audyho, J. Vicherka, M. Feňu či mistra republiky 2002 Petra Hubáče (VP).

Práce s mládeží

Velmi významnou roli v klubové činnosti také zaujímá práce s mládeží. I zde zaznamenali střelci nemalé úspěchy. Připomeňme například bývalé reprezentanty ČR v kategorii juniorů A. Tvrdého a V. Slaninu. Především však nesmíme zapomenout na odchovankyni klubu Veroniku Piecuchovou, která si vystřílela ve střelbě ze vzduchové pistole titul mistryně republiky, je držitelkou republikového rekordu, v roce 2000 získala titul mistryně Evropy v kategorii juniorů (to již za Rapid Plzeň) a o rok později v téže disciplíně vystřílela 2. místo. Dalším držitelem titulu mistra republiky 2006 z kategorie dorostenců ve střelbě ze vzduchové pistole je Martin Lepka a v roce 2019 ve stejné kategorii získal titul také Radek Kaddoumi v disciplíně libovolná pistole. Tituly mistra repuliky především v tzv. rychlých disciplínách se může mezi dorostenci a později i juniory pochlubit rovněž Petr Krajč ml..

Medailové úspěchy našich střelců na Mistrovství České republiky jednotlivců a družstev

(c) Petr Korviny 2017 - 2024
acebook